Czapka z daszkiem dla dziewczyn - Stylizacje dla każdego

Bluza-

Okrycie wierzchnie

Czapka z daszkiem dla dziewczyn

Czapka z daszkiem to bardzo popularny element stroju sportowego. Początkowo był on przeznaczony przeważnie dla chłopaków, ale z biegiem czasu z dużą chęcią takie czapki zaczęły na swoje głowy zakładać dziewczyny i kobiety. Początkowo w celach sportowych, a z czasem także do innych stylizacji. Można śmiało stwierdzić, że popularny styl streetwear mocno przyczynił się do rozpowszechnienia czapek z daszkiem. To właśnie modny tzw. styl uliczny sprawił, że tego typu czapki wraz ze sneakersami plus streetwear bluzy kobiece to must have każdej śledzącej trendy dziewczyny i kobiety.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ CZAPKĘ Z DASZKIEM?

Czapka z daszkiem czapce z daszkiem nie równa. Mogą występować one w różnych fasonach. Do najpopularniejszych należą:

  • fullcap,
  • bejsbolówka,
  • model 5-panel (czapka jest uszyta z pięciu skrawków materiałów).

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy przede wszystkim kierować się tym, czy jesteśmy drobnej, czy większej postury i czy mamy małą czy większą twarz. W przypadku drobnej buzi, większe modele czapek z daszkiem mogą sprawić, że trochę w czapce „zginiemy”.

Co do rozmiarów, to na szczęście czapki z daszkiem mają odpowiednie regulacje, dzięki którym łatwo je dopasować do wielkości głowy. 

DO CZEGO ZAŁOŻYĆ CZAPKĘ Z DASZKIEM?

Jak już wcześniej wspomniano, czapkę z daszkiem można założyć, dopełniając nią opcji streetwear bluzy kobiece. Te nakrycia głowy w stylu streetwear podobnie właśnie jak bluzy czy koszulki, często mają kolorowe nadruki, zabawne i pomysłowe napisy oraz są w żywych, zwracających uwagę kolorach. Jednak czapkę z daszkiem można założyć także do prostego płaszcza, jeansowej kurtki czy też ramoneski lub bomberki.  Wszystko zależy właśnie od typu omawianego nakrycia głowy. Jeśli chodzi o obuwie, to najlepiej czapka będzie wyglądała w towarzystwie butów snekaersów (to obok streetwear bluzy kobiecej nieodzowny element tzw. mody ulicznej), trampek albo… mokasynów na grubej podeszwie (tzw. słoninie). 

Trzeba także pamiętać o tym, że to, do czego założymy czapkę z daszkiem jest podyktowane nie tylko jej fasonem, ale i materiałem, z którego jest ona wykonana. Istnieją przecież takie nakrycia głowy, które są wykonane na przykład z połyskliwych tkanin czy są wyszywane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *