Streetwear, o co w tym chodzi? - Stylizacje dla każdego

Bluza-

Okrycie wierzchnie

Streetwear, o co w tym chodzi?

„Streatwear” to wyraz, który już od paru sezonów króluje w tematyce ubrań przeznaczonych dla osób młodych. Chociaż  właściwie nie ma granicy wieku, jeśli chodzi o to, kto w takich ubraniach może chodzić. Wszystko (zresztą jak w większości dziedzin) zależy od tego, jaki styl reprezentujemy i jak dużo mamy w sobie luzu oraz chęci pokazania swojej indywidualności. „Streetwear” to w tłumaczeniu „moda uliczna”. Jakie są więc jej wyznaczniki?

LATA SZEŚĆDZIESIĄTE, LATA OSIEMDZIESIĄTE…

Moda streetwearowa czerpie garściami z trendów lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a także z mody skatów z lat osiemdziesiątych. Dla tych ostatnich bardzo charakterystyczne były bluzy. A właśnie opcja streetwear bluzy zdaje się stanowić trzon tego trendu. Ponieważ jednak streetwear to nie tylko moda, ale cały styl życia, którego zamiarem nie jest ślepe podążanie za trendami, to bluzy te mogą być łączone z rzeczami w różnym stylu. Zdaje się, ze naczelną zasadą (także całego nurtu) jest zasada: im oryginalniej, tym lepiej. Bo streetwear to także manifestacja własnych poglądów. Styl ten można też określić jako wystudiowany luz. Dlaczego? Bo choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że  osoba, która jest zwolenniczką tego stylu, założyła wszystko na siebie przypadkowo, to tak nie jest. Wręcz przeciwnie. Wybór streetwear bluzy i dobranie do niej spodni czy też butów na pewno nie były przypadkowe i za całą stylizacją na pewno zawsze stoi głębszy zamysł. 

LUZ, ALE NIE NIECHLUJSTWO

Mimo trudności w zdefiniowaniu tego stylu, jedno trzeba uznać na pewno. Styl uliczny to luz. Ale nie niechlujstwo. Ubrania streetwearowe są przeważnie dobrej jakości, a ci, którzy je noszą, zazwyczaj dbają o to, by się one dobrze prezentowały. Streetwear bluzy muszą być dobre gatunkowo, czyste i w bardzo dobrym stanie – dlatego zaopatrując się w takie ubrania, należy postawić na marki, które słyną z tego, że przywiązują wagę do tego, żeby były one dobrze uszyte i zachowywały swoją jakość przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *