Streetwear – styl dla kobiet i dla mężczyzn - Stylizacje dla każdego

Bluza-

Ubrania

Streetwear – styl dla kobiet i dla mężczyzn

Streetwear, czyli, mówiąc bardzo ogólnie, moda ulicy, króluje na naszych ulicach już od kilku lat. A skoro nie był on tylko krótkim epizodem, to znaczy, że się sprawdza i zdobył wielu zwolenników.  Nic dziwnego, to nie tylko styl ubierania się, ale także sposób na życie. Pełen różnorodności, luzu i ciekawych pomysłów. Tak właśnie można też określić streetwerowe ubrania. Te przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Bo styl te upodobali sobie właśnie przedstawiciele obu płci. 

ELEMENTY WSPÓLNE

W stylu streetwear znajdziemy elementy garderoby, które przypadły do gustu zarówno przedstawicielom płci żeńskiej, jak i męskiej. Co do nich należy? Na pewno są to streetwear bluzy – oversizowe części garderoby często w jaskrawych kolorach, zdarza się że opatrzone dużym logo. Takie streetwear bluzy to także bardzo pomysłowe grafiki i chwytliwe (choć często kontrowersyjne) hasła. Drugim wspólnym dla garderoby obu płci elementem obowiązkowym są czapki z daszkiem. One także często reprezentują pomysłowe grafiki i napisy, często w neonowych kolorach. Jeśli chodzi o trzeci element, który łączy szafę kobiecą i męską, to jest to na pewno obuwie. Najpopularniejszym streetwearowym fasonem są sneakersy. To przede wszystkim buty bardzo wygodne, sportowe, perfekcyjnie skrojone i zaprojektowane. I choć pierwotnie były zaprojektowane z myślą o trenujących sportowcach (bo to obuwie treningowe), to dziś można je zobaczyć na wybiegach czy też w połączeniu z długim płaszczem. Wersja damska to często ten typ obuwia z (ukrytą) koturną. Ten typ obuwia często stosowany jest po to, by przełamać oficjalną stylizację. Takie podejście także właśnie łączy się z ideą streetwearu, która zakłada swobodę wyrażania siebie i… luz w dobrym stylu.

TO, CO RÓŻNI

Jeśli chodzi o elementy odróżniające streewearową garderobę męską od żeńskiej, to na przykład poza rozmiarem streetwear bluz są spodnie. Faceci przeważnie noszą szerokie jeansowe spodnie z obniżonym krokiem albo spodnie rurki, a kobiety z kolei wybierają popularne joggery, spodnie typu boyfriend, neonowe legginsy albo krótkie jeansowe szorty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *