Streetwear w kilku słowach - Stylizacje dla każdego

Stylizacja-

Ubrania

Streetwear w kilku słowach

Modne sneakersy (najlepiej markowe – płaskie lub na ukrytych koturnach), t-shirt z prowokującym napisem, spodnie typu „boyfriend”, streetwear bluzy (mogą być z kapturem lub bez, rozpinane albo kangurki). Wszystko to po to, aby czuć się w swoim stroju wygodnie i jak w drugiej skórze. 

STREETWEAR BLUZY, CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJĄ?

Cechą charakterystyczną mody ulicznej są na pewno bluzy. Streetwear bluzy to przede wszystkim bluzy bardzo szerokie. Mają one zapewnić swobodę ruchów (ich pierwowzorami były te noszone w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, przez skaterów). To część garderoby idealnie nadająca się do uprawiania sportów, ale zupełnie nie dyskwalifikuje jej to przez wybraniem jej jako część stylizacji na wizytę do pubu. Ponieważ streetwear bluzy są opatrzone oryginalnymi napisami i ciekawymi grafikami, dlatego to bardzo dobry sposób na wyrażenie siebie. Takie bluzy to nie „bezkształtne worki”, ale oversizowa część garderoby w bardzo dobrej jakości i o przemyślanym designie.

WSZYSTKIE KOLORY STYLU STREETWEAR

Każdy styl w modzie charakteryzuje się określonymi barwami. A jakie kolory wyróżnia streetwear? Przede wszystkim styl uliczny jest bardzo kolorowy. Streetwear bluzy, koszulki czy czapki mają wyraźne jaskrawe kolory albo przynajmniej takie nadruki. Noeonowa czerwień, zieleń, żółć, niebieski, pomarańcz i nie tylko – takie barwy decydują o tym, że moda ulicy na pewno nie jest nudna. Oprócz tej feerii kolorów ubrania hołdujące stylowi ulicy są też często w kolorze czarnym – a to dlatego, że korzenie takiej mody sięgają aż terenów Japonii. Tam właśnie ten kolor był i jest bardzo modny wśród ekscentrycznie ubierającej się młodzieży. Ważny elementem streetwearowego stylu są na pewno rzeczy jeansowe. Charakterystycznym i właściwie wyróżniającym często elementem stylizację w typie streetwear są kolorowe skarpety z fantazyjnymi grafikami czy napisami. Styl ten jest wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, i to niezależnie od wieku, choć zwykło się uważać, że to odzież przeznaczona tylko dla ludzi młodych. Nic bardziej mylnego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *